08:19
МАЛЕНЬКІ ГІГАНТИ ВЕЛИКОЇ НАУКИ

З видимого пізнавай невидиме.

Григорій Сковорода

 

20 квітня 2018 року в актовій залі НВК «Ліцей - СЗШ №10» відбулося підсумкове засідання наукового товариства учнів «Еврика», на якому юні вчені звітували про результати своїх досліджень. Почесним гостем заходу була Гуськова О.М., завідувач Марганецького міського методичного кабінету. У залі також були присутні керівники наукових робіт, учні 5-11 класів. Учасників науково-практичної конференції привітала директор школи Бистра К. В. Учні 5 - А класу допомогли доповідачам та слухачам зануритись у царство науки, перевтілившись у видатних вчених минулого - Архімеда і Ньютона, Менделєєва і Піфагора, також усіх привітала сама Цариця наук.  

Це все не настільки незвично - глядачам нерідко випадала можливість переконатися в артистичних здібностях наших учнів. А от далі почалося справжнє диво!

За кафедру ставали хлопці і дівчата - на вигляд звичайні ліцеїсти. Вони розповідали про свої дослідження, винаходи, відкриття. І слухачі розуміли, що перед ними нехай і початківці, але справжнісінькі дослідники, конструктори, вчені!

Юні ерудити представляли свої роботи в чотирьох галузях знань: естетичній, фізико-математичній, хіміко-біологічній і філологічній. Доповіді з різних галузей людської творчості, культури і науки не залишили шансів для нудьгування.

Зображення майстерно зроблених килимів та інших виробів для декору домашнього інтер'єру, виконаних Анею і Танею Хмельковськими, змінилося працюючим трансформатором Тесли, зібраним Андрієм Лаховим. Хімічні досліди Волоснікової Єлизавети - кумедними дитячими слівцями-оказіоналізмами, зібраними  Діаною Голуб, а чарівні істоти зі світу Гаррі Поттера, описані Дашею Опалатенко,- абсолютно реальною моделлю сонячної системи, сконструйованою Істоміним Олександром. Анастасія Якіменко змусила замислитись над тим, чи потрібна нам фізкультура, а разом з Федоровою Вікторією ми занурились у дивовижний світ креолізованого тексту. Утім, хіба всіх перелічиш у рамках однієї статті!

 Презентації наукових робіт молодих служителів науки, як і основні тези їхніх досліджень, будуть опубліковані на сторінках нашого сайту. І повірте, кожне дослідження заслуговує на особливу увагу.

Велика шана педагогам, які допомогли юним науковцям зорієнтуватися в такому складному світі науки. Це Клімаш Н.О, Ігнатенко О.М., Огоновський Е.С., Коркішко О.В., Гудошник М.М., Багаутдінов О.М., Чернова А.В, Музикіна С.В.

Зараз можна з упевненістю сказати: наукове товариство «Еврика», яке розпочало роботу цього року,  гідно розв’язує поставлені перед ним завдання. А перші плоди, зірвані з дерева пізнання, виявилися стиглими і соковитими. Побажаємо нашим розумникам і розумницям нових досягнень і відкриттів. А «Евриці» нових натуралістів, лінгвістів і літературознавців, хіміків та біологів, естетів і ерудитів. І вони знайдуться! Сама назва спільноти - запорука цього.

А.Н. Багаутдінов, учитель російської мови і літератури,

заступник голови НТУ «Еврика»

 

Просмотров: 171 | Добавил: СергейТройно | Рейтинг: 0.0/0