13:12
Козацькому роду нема переводу

 

13 серпня біля національної пам’ятки «Могила кошового отамана Івана Сірка»,  що за 2 кілометри від села Капулівка, розгорнулися  урочистості з нагоди 336-ої річниці вшанування пам`яті  кошового отамана. Згадати про легендарного козака та віддати йому шану приїхали гості з різних куточків України. Звичайно, не могли залишити цю подію без уваги  й учні НВК «Ліцей № 10».

  ЦЬОГО РОКУ НАШ КУРІНЬ, ДИТЯЧОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КолоС» виборов першість у традиційній  спортивно – патріотичній грі «Козацькими стежками» , яка проходить  у місті уже 26 раз. Завдяки наполегливості, знанням  історії та життям нашого славетного козацького краю учнів  курінів 5-х класів, 6-А класу, 7-А класу та 8- А класу посіли перші місця серед шкіл міста.

На запрошення КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ КОЗАЦТВА НІКОПОЛЬСЬКОГО КРАЮ ми побували на славетній «Запорозькій»  землі,  де стоїть пам’ятний знак славетному кошовому отаману Запорізької Січі Івану Сірку. Слава про цього непоборного лицаря, за віру і правду свого народу, яка здобута у 65 боях з ворогом, живе і донині у серцях вдячних предків. Помер І.Сірко у 1680 році.

Іван Сірко – славний запорожець, народився між 1605-1610 роками, скоріше на Східному Поділлі. Легенда свідчить, що він з’явився на світ із зубами – це було знаменням того, що йому судилося весь свій вік гризти ворогів. І свої й чужі, друзі й вороги – всі визнавали за Сірком видатний військовий хист..  Був він самовіддано хоробрим, винахідливим, умів із десятком козаків розбивати сотні ворогів, а із сотнею – перемагати тисячі. Ім’я Сірка було оточено ореолом непереможності, вороги боялись його, як вогню, запорожці говорили, що рівного Сірку у цілому світі нема, здавалось, що якісь вищі сили допомагали йому.

Ми раді, що у нас випала нагода доторкнутися  до славних сторінок історії. Вдячні також  козакам за нагороди , які ми отримали і впевнені, що ще не одне покоління ліцеїстів буде вивчати історію, бути вірними синами козацького роду. За великий  внесок у розбудову козацького руху, збереження історичної пам’яті та відродження кращих національних традицій грамотою та звання військовий старшина була нагороджена Малишко Євгенія Георгіївна, методист відділу освіти , яка є засновником  спортивно - патріотичної гри «Козацькими стежками».

Просмотров: 310 | Добавил: СергейТройно | Рейтинг: 0.0/0