10:08
Їх створено, щоб прикрашати нам життя.

Іван Олександрович  Барнаш  - людина відома  як у нашому місті,  так  і за його  межами.  Його знають як спеціаліста з гірничої справи, ветерана праці Публічного Акціонерного Товариства Марганецький гірничо-збагачувальний  комбінат, художника, природолюба і, взагалі, як цікаву й не байдужу людину. Завдяки своїй професії - гірничий інженер,  Іван Олександрович Барнаш постійно стикався з проблемами екологічного характеру. Багато зусиль біло докладено ним для  збереження  неповторного ландшафту і рослинного світу Крутенької балки і балки Крутої. Любов до рідної природи він намагається прищепити і молодому поколінню нашого міста. З ініціативи завідуючої бібліотекою  НВК «Ліцей № 10» Серафімової Ольги Олексіївни  була проведена  зустріч Івана Олександровича з учнями   6 - 8-х  та 11-х класів у актовій залі. На порозі весни, у передчутті розквіту природи, І. О. Барнаш розповів присутнім на заході учням, класним керівникам, вчителям біології, бібліотекарям про свою  природоохоронну  діяльність та багатство і красу нашої природи. Яскравим доповненням до його розповіді послужило створене ним слайд-шоу «Краса околиць м. Марганця. Рослинний світ», присвячене першоцвітам Дніпропетровщини, занесеним до Червоної Книги нашої області. Із захватом присутні зустрічали кожну нову рослину на слайді, захоплювалися їх красою та їх стійкістю, адже вони розквітають в період боротьби зими з весною.

Це наші місцеві «підсніжники» - лілово-рожеві брандушки, жовті тюльпани, дики іриси, зірочки гусячої цибульки, ароматні фіалки та рожевий степовий мигдаль  і зовсім рідкісна сон-трава. Фото цих прекрасних рослин Іван Олександрович подарував ученицям 7-А класу.

На цю зустріч бібліотека НВК «Ліцей № 10» запросила своїх колег  із філії №2 бібліотеки ім. Островського, які ознайомили присутніх із літературою про рідкісні та вимираючі  рослини Дніпропетровської області.

Цікавою  для марганчан ( і дітей, і дорослих) буде розповідь нашого місцевого поета Анатолія Антоненко про Людину з великою літери, яка присвячена  життєвому  та творчому  шляху  І. О. Барнаша  у  літературно – художньому часописі № 6  Запорізького краю «Хортиця» за 2014 рік.  Це прекрасне, професійне видання, починаючі з обкладинки, ілюстроване репродукціями картин, виконаних аквареллю  Іваном Олександровичем.

Часопис «Хортиця» та альбом репродукцій картин «Пейзажні мелодії», а також теплі бажання Івана Олександровича школі та бібліотеці, написані  його каліграфічним почерком поповнили книжкову виставку бібліотеки НВК «Ліцей №10» «Автори книг – бібліотеці».

Заступник директора

з навчально - виховної роботи

НВК «Ліцей № 10» 

Климаш Н. О.

 

Просмотров: 386 | Добавил: olena | Рейтинг: 0.0/0