10:14
Экосумка – альтернатива пластиковому пакету.

Соціально-екологічний проект з технологій.

Экосумка – альтернатива пластиковому пакету.

Будь-яка сучасна людина, що зіткнулася з проблемою забруднення навколишнього середовища, не може залишитися байдужою до цієї теми.

На сьогоднішній день однією з найважливіших екологічних проблем на землі є утилізація сміття, зокрема неразлагающиеся відходи з пластмас, поліетилену і гуми, особливо важливим є питання про утилізацію поліетиленових пакетів одноразового застосування.

Ми витрачаємо природні ресурси, енергію, виробляємо і споживаємо безліч одноразових товарів, які майже відразу після використання виявляються сміттям і забруднюють все навколо.

Скільки пакетів в тиждень Ви купуєте для покупок?

А протягом місяця або року?

 Як потім Ви їх використовуєте?

Куди зникають пакети?

Задумайтесь над цими питаннями!

 

Саме цей факт став ключовим у підготовці до виконання  екологічного проекту. А ще ми надали цьому проекту соціальне значення – всі сумки ми дарували літнім людям поблизу супермаркета АТБ, розповідали про шкідливий вплив пакетів. Разом із сумкою ми дарували інформаційний буклет.

У роботі  над проектом взяли участь учениці 8-А класу НВК «Ліцей-СЗШ № 10» разом з вчителем трудового навчання Климаш Наталею Олександрівною. Протягом листопада-грудня дівчата вивчали екологічний аспект, провели невелике дослідження про шкідливий вплив на екологію саме полієтиленових пакетів. Саме тому, порадившись, ми прийшли до спільного висновку, що  зробимо хоча б невеликий крок для покращення екологічної ситуації. Усі сумки діти виготовили власноруч на уроках трудового навчання з натуральних тканин! Також спільними зусиллями ми розробили інформаційний буклет, де навели факти про шкідливий вплив на природу пакетів, та пропонуємо чудову альтернативу – ЕКОСУМКУ.

Що таке ЕКО сумка?

Це сумочка багаторазового використання, покликана замінити собою пластикові пакети і тим самим скоротити кількість сміття. Які переваги має еко сумка?

Кожна екосумка може замінити до 4 поліетиленових пакетів кожного разу, коли вона використовується.

Прослужить довго,  кожна з них замінить понад 400 поліетиленових пакетів, якщо використовується тільки один раз в тиждень.

 

Використовувані багаторазово, екосумки, викидаються набагато рідше, тим самим зменшуючи забруднення навколишнього середовища. А більша частина їх зроблена з натуральних тканин, так що ні про яке забрудненні взагалі мови немає.

Вони міцні, порвати їх важко, а в разі забруднення легко випрати. Одна еко сумка прослужить вам такий же термін, за який ви б використовували і викинули десятки, а то і сотні поліетиленових пакетів.

Навіть найвідоміші дизайнери вважають почесним обов'язком привести на світ оригінальну екологічну сумочку!

Чому слід відмовитися від пластикових пакетів?

1. Основні компоненти поліетиленових пакетів - невідновлювані і обмежені природні ресурси - нафта і природний газ.

На виробництво поліетиленових пакетів витрачається 4 % всесвітнього видобутку нафти.

2. Найбільший недолік поліетиленових пакетів - те, що вони не підлягають  процесам біологічного розкладання.

 Фактично, термін розкладання пластикового пакета може тривати до 1000 років!

 

 

 

 Климаш Наталя Олександрівна,

учитель трудового навчання та технологій

 НВК «Ліцей-СЗШ № 10»,

учениці 8-А класу НВК «Ліцей-СЗШ № 10».

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 228 | Добавил: СергейТройно | Рейтинг: 0.0/0