13:49
27 січня - День пам’яті жертв Голокосту.
Щороку 27 січня уся світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. Саме в цей день 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту та закликала держави-члени ООН розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду та охороняли пам’ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства. В Україні на державному рівні цей день відзначається з 2012 року.

В нашому ліцеї була проведена єдина виховна година – «Це не повинно повторитися!». На уроках історії в 10-11класах розглядалися питання пов’язані з трагічними подіями Голокосту,з використанням відеоспогадів свідків та жертв Голокосту «Пам'ять, яку не можна стерти».У класах оформлено тематичні куточки «Уроки історії». У кабінеті історії відкрилася експозиція «Трагедія ХХ сторіччя». Вчитель історії Гуськова О.М. з активом школи прийняли участь у оперативній нараді з керівниками підприємств, установ і організацій міста,на якої вони закликали громадськість пам’ятати про страшні події, які відбувалися під час Другої світової війни.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...
Просмотров: 168 | Добавил: Учитель | Рейтинг: 0.0/0