Про музей

        Над проектом створення шкільного музею працювали члени шкільного молодіжного парламентського клубу (МПК). На засіданні МПК учні 8-11 класів вирішили створити шкільний музей «Молодість 80-х років». Ключовим питанням пошуку учнів стало: «Чи легко бути молодим?» Головне питання, яке поставили перед собою школярі, було питання: «В якій країні жили наші батьки, коли їм було 15-18 років?» Вчитель розробив план навчального проекту. Разом з учнями був розроблений план реалізації навчального проекту. Досліджуючи цю тему, члени МПК вивчали історію життя радянських людей у період з 1975 по 1990 р.р. Діти збирали матеріал для проведення екскурсій по музею, користуючись підручниками з історії СРСР, ресурсами Інтернет, періодичними виданнями та розповідями батьків. Експонати для музею збиралися усіма працівниками та учнями школи. Юні екскурсоводи створювали історичні експозиції, сортували усі зібрані експонати за темами, вчилися описувати колекції, придумували назви історичним експозиціям та оформлювали їх. В результаті цієї роботи в шкільному музеї з'явилися експозиції з такими назвами: «Я – громадянин СРСР», «Освіта», «Молодіжні та дитячі організації», «Політика та економіка», «Спорт – 80», «Діти – наше майбутнє», «Преса», «Наука і техніка», «Мода 80-х», «Кумири 80-х», «Марганець 80-х».

        На заняттях з музеєзнавства учні 7-9-х класів вивчають основи музеєзнавства: історію виникнення музеїв, соціальні функції та фонди музеїв, принципи розвитку, типи та профілі музеїв, архітектуру світових музеїв та багато іншого. На практичних заняттях діти навчаються обробляти зібрану інформацію, створювати історичні виставки, описувати музейні експонати, проводити екскурсії для учнів нашої школи.

       В дослідницькій роботі над проектом учні використовують інформаційно-комунікативні технології: ресурси Інтернет, створюють учнівські презентації, використовуючи цифрові фото та відео матеріали, які зробили самі. До кожної експозиції юні екскурсоводи створюють власні публікації.

        Керівник музею, Коркач Л.В., на своїх заняттях використовує інформацію з Інтернету, а також за допомогою мультимедійного проектора демонструє учням відео сюжети про створення та діяльність світових музеїв та ін.

        Працюючи над проектом «Музей «Молодість 80-х років», учні нашої школи дізнаються про основи наукової діяльності музеїв, навчаються працювати в Інтернеті, підбирають та обробляють необхідний для екскурсій матеріал, навчаються описувати колекції, створювати експозиції шкільного музею та проводити екскурсії. А головне – навчаються працювати злагоджено та ставитися до навчання із зацікавленістю.

        В шкільному музеї «Молодість 80-х років» заведений журнал відгуків для колег, учнів, батьків. В цьому журналі залишили свої відгуки заступник міського голови В.Ткач, член національної Спілки журналістів України С.Ткач, ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти М.І.Романенко та ін.

       Інформацію про діяльність музею «Молодість 80-х років» на базі загальноосвітньої школи № 10 м.Марганця Дніпропетровської області було висвітлено в міських засобах масової інформації: в газетах «Марганчанка», «Шахтар Марганця», в телевізійних програмах «Суботні новини», «Репортер», в шкільній газеті «Десяточка», в польському виданні «Локальні партнери для молоді», на сайті www.citizen.org.ua

       Надалі планується продовжити роботу з підготовки майбутніх екскурсоводів для шкільного музею та використовувати матеріали екскурсій для проведення уроків історії, класних годин з використанням мультимедійних презентацій та публікацій.

 

 

 

Мета:

o Вивчення історичного матеріалу з життя людей в радянський період з 1975-1990 р.р.

o Збір, вивчення, збереження і експонування пам'яток матеріальної і духовної культури радянського народу;

o Пропаганда політичних і наукових знань.

 

Наши дії:

Вивчення історії 80- х років ХХ сторіччя;

Збір музейних експонатів;

Сортування експонатів за темами;

Створення історичних виставок;

Накопичування цікавої інформації за різною тематикою;

Оволодіння методикою проведення екскурсій по музею.

 

Ми навчилися:

1. Створювати історичні експозиції.

2. Користуватися ресурсами шкільної бібліотеки та Інтернету.

3. Створювати мультимедійні презентації.

4. Створювати інформаційні бюлетені.

5. Проводити екскурсії по шкільному музею «Молодість 80-х років»