Правила прийому до 1 класу на 2020-2021 навчальний рік

 

Батькам майбутніх першокласників

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.

Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.?

Згідно наказу відділу освіти Марганецької міської ради Дніпропетровської області 27 березня 2020 року розпочинається  прийом  документів для вступу дитини в перший клас.  Прийом документів для вступу НВК «Ліцей-СЗШ № 10»   буде здійснюватися за графіком.

Графік прийому документів

Понеділок – п’ятниця з  8.00 до 15.00

Чи визначена дата закінчення прийому документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.?

Дата закінчення  прийому закладами загальної  середньої освіти документів для вступу до 1 класу — 15 червня. 

Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?

Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто до 31 травня.

Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?

Необхідно одному з батьків до 15 червня надати:

заяву про зарахування,

копію свідоцтва про народження дитини та оригінал;

оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.

Чи необхідна присутність дитини при подачі документів

до 1 класу?

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою.

Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово до 1 класу зараховуються діти, місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності). Особливості зарахування дітей до закладів освіти, які здійснюють освітню діяльність з урахуванням міжнародних договорів України, можуть визначатися цими договорами.

Яким документом підтверджується місце  проживання дитини на території обслуговування закладу?

Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):

 • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
 • довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 28, ст. 1108);
 • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312; 2016 р., № 46, ст. 1669);
 • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
 • рішення суду, яке набрало  чинності, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
 • документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
 • довідка про проходження служби у військовій частині(за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);
 • акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісники України, 2008 р.,  № 76, ст. 2561);
 • Інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності). {Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 806 від 19.09.2018}.  Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.

Хто визначає і закріплює за закладами освіти

територію їх обслуговування?

Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.

Територія обслуговування  НВК «Ліцей - СЗШ № 10»

вул. Бульварна 3,8,10,12;

вул. Молодіжна 1,2;

вул. Паркова 2,3,4,6,7,10,12,14;

вул..Східний квартал 1, 2, 3, 3А, 16, 17, 18;

вул. Проектна 1,3,4,5,7,9;

вул. Лермонтова 13, 15, 17, 21;

вул. Осипенка ;

вул. Щербини ,

вул. імені П. Грекова,

вул. Київська – 98- 133.

 

З якого віку краще іти дитині до школи?

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (Закон України «Про освіту», розділ ІІ, стаття 12, п.4).

Коли буде зарахування дитини до школи?

15 червня  зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності)  (розділ ІІ, стаття1, п 3, пп1 Порядку). Особливості зарахування дітей до закладів освіти, які здійснюють освітню діяльність з урахуванням міжнародних договорів України, можуть визначатися цими договорами.

Чи можливо подати документи для вступу, якщо дитина не проживає у мікрорайоні школи?

Так, заява подається для вступу на вільні місця. Батьки (один з батьків) мають право подати (але обов’язково до 15 червня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

Коли буде повідомлено чи є у закладі вільні місця?

Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей  заклад освіти оприлюднює з дотриманням  Закону України «Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті закладу освіти:

 • список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;
 • оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;
 • інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;
 • наказ керівника закладу освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.

Як зараховуються діти на вільні місця?

На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені розділом II Порядку.

Які особливості освітньої програми НВК «Ліцей-СЗШ № 10»?

В учнів 1-Б класу   мовно-літературна та математична галузі будуть  здійснюєватися за освітньою програмою «Система розвивального навчання ДРіМ».

 

НАКАЗ Про порядок прийому дітей до перших класів у НВК « Ліцей-СЗШ № 10» на 2018- 2019 навчальний рік

департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації 
відділ освіти Марганецької міської ради

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЛІЦЕЙ – СПЕЦІАЛІЗОВАНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 10»

Н А К А З

20.09.2017 № 273
Про порядок прийому дітей до перших класів 
у НВК « Ліцей-СЗШ № 10»
на 2018- 2019 навчальний рік 
На виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про захист персональних даних», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Міністерства освіти і науки України від 07.04.2005 № 204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів», з метою організованого прийому дітей до перших класів та їх підготовки до навчання у школі

НАКАЗУЮ:
 1. Забезпечити з 03.10.2017 року організований прийом заяв щодо вступу дітей до перших класів у відповідності до нормативних документів.
 2. Заступнику директора з НВР Постоєнко О.О.:
2.1. Здійснювати прийом дітей, яким на початок 2018-2019 навчального року виповниться 6 або 7 років, до перших класів на безконкурсній основі, без вступних випробувань, тестувань, іспитів, враховуючи, що наповнюваність класів НВК «Ліцей - СЗШ № 10» не може перевищувати 30 учнів.

2.2. Забезпечити першочерговий прийом дітей, які постійно проживають на закріпленій за навчальним закладом території обслуговування відповідно до додатка1.

2.3. Діти, які територіально не обслуговуються навчальним закладом, можуть бути зараховані до нього при наявності вільних місць та на конкурсних засадах у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність навчального закладу.

2.4. У разі звернення батьків або опікунів особи з особливими освітніми потребами щодо інклюзивної форми навчання у ліцеї, в обов’язковому порядку відкрити інклюзивний клас, де створити відповідні умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

2.5. Категорично заборонити при прийомі до 1-го класу перевірку знань дитини щодо засвоєння навичок та вміння читати, писати, рахувати.

2.6. Заборонити збір грошових внесків, матеріальних цінностей з батьків, діти яких вступають до 1 класу, як умову зарахування до навчального закладу.

2.7. Не допускати збирання додаткових даних про дитину та її батьків або осіб, які їх замінюють, зокрема, довідок з місця роботи, проживання, про заробітну плату.

2.8. Довести до відома батьків порядок прийому дітей до загальноосвітнього навчального закладу під час проведення батьківських зборів 03.10.2017 року, а також розмістивши його на сайті НВК «Ліцей - СЗШ № 10»,

2.9. Організувати та провести зустріч батьків майбутніх першокласників з адміні-страцією НВК «Ліцей - СЗШ № 10» 03.10.2017 та 20.10.2017 року о 16-00 годині.

2.10. Організувати з 03.10.2017 року роботу підготовчих курсів для майбутніх першокласників за програмою «Забезпечення психологічної готовності та підготовка до навчання першокласників, скласти графік їх проведення .

3. Класоводам 4-х класів Яковенко О.В., Ковальовій О.І., Баглай Д.Г., Пахарчук І.В., вчителям англійської мови Григорян А.В., Бєлановій О.А., практичному психологу Ткач І.М. проводити підготовчі заняття з математики, розвитку мовлення, англійської мови та уроки психічного розвитку для майбутніх першокласників відповідно до графіку, складеного заступником директора з НВР Постоєнко О.О.

4. Відповідальність за виконання наказу покласти на практичного психолога Ткач І.М., класоводів 4-х класів Яковенко О.В., Ковальову О.І., Баглай Д.Г., Пахарчук І.В., вчителів англійської мови Григорян А.В., Бєланову О.А., координацію на заступника директора з НВР Постоєнко О.О.,
 1. Контроль за виконанням цього наказу залиш