О С Т А Н Н І   Н О В И Н И     

 До 200 -  річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка

 18 лютого  2014 року в рамках заходів, присвячених святкуванню 200- річчя від Дня народження великого сина українського народу Т.Г.Шевченка, у  НВК «Ліцей № 10» пройшов конкурс читців творів Великого Кобзаря серед учнів початкових класів.  Якименко О.М., вчитель української мови та літератури, підготувала цікаву презентацію про життєвий шлях великого поета та художника. На святі лунали пісні, написані на слова Т.Г.Шевченка (муз. керівник Вундервальд В.Є.).          

Переможцями  конкурсу стали такі учні:

1 місце – Щербина Єлизавета, учениця 2- Б класу, ( «Сон»);

                Гавриш Аліна, учениця 3- А класу,( « І досі сниться під горою»);

                Перепьолкіна Юлія, учениця 3- В класу,(« Русалонька»).

2 місце – Соболева Катерина, учениця 4- В класу, ( «Заповіт»);

                 Булава Тетяна, учениця 2- А класу ,( «Любіть Україну»);

                 Опалатенко Дар’я, учениця 3- В класу,(«Реве та стогне Дніпр широкий»).

3 місце -  Стрельченко Катерина, учениця 2-Г класу («Про Шевченка»),  

                Давидова Дар’я, учениця 2- Д класу, ( «Тече вода з-під явора»).

 

Щиро вітаємо переможців конкурсу!

 

 
  

 

 

Міський семінар - практикум для вихователів ГПД

18 лютого 2014 року на базі   ЗОШ № 9  проходив  міський семінар – практикум на тему «Організаційно-педагогічні основи діяльності груп продовженого дня в умовах впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти», у роботі якого брали участь Постоєнко О.О., заступник директора з НВР, та вихователі групи продовженого дня ліцею: Крахмаль Н.В., Гнатова Д.В., Крючкова В.В., член творчої групи.

Учасники семінару оглянули виставку робіт вихованців ГПД шкіл, познайомилися з особливостями виховної роботи в умовах впровадження нового Держстандарту початкової освіти. Відвідали виховний захід «Математичний КВК»  ( Присоха Г.Л, ЗОШ № 9),  взяли участь у роботі майстер - класу «Якщо хочеш бути здоровим – будь ним»( Бобух А.В.,ЗОШ № 11). Крючкова В.В. познайомила присутніх з власною системою роботи  з інтелектуального, соці­ального, морального, фізичного розвитку молодших школярів в умовах ГПД. Закінчився семінар діловою грою « Коло вражень», яку провела Кострикіна В.В., методист МММК.

         Бажаємо учасникам  семінару подальшої плідної роботи!

 

 

 

 

 

Наступність у навчанні НВК « Ліцей № 10» та ДНЗ № 10

Учні 1- В класу на чолі з класоводом Пахарчук І.В. запросили 13.02.2014  на виховну годину «Дружба назавжди» вихованців старшої групи ДНЗ № 10 разом з вихователем Калашник О.О. Першокласники  декламували вірші про дружбу; з’ясовували, які риси характеру  має справжній товариш; інсценували українську  народну казку «Лисиця та Журавель»; разом з гостями грали у веселі ігри , співали пісні про дружбу. У кінці заходу  учні 1- В подарували всім присутнім долоньки, зроблені власноруч.  Вихователь Калашник О.О.  подякувала  першокласникам за запрошення на свято дружби, побажала успіхів у навчанні!

  

  

  

  

Творча лабораторія вчителя початкових класів

        12.02. 2014  на базі НВК « Ліцей № 10» пройшов  міський майстер - клас на тему « Використання педагогіки ТРВЗ в процесі навчання як передумова формування нестандартного мислення та творчості учнів».  На заході була присутня Кострикіна В.В., методист управління освіти, яка познайомила запрошених  з  досвідом  роботи Мороз С. А, вчителя  2- В класу НВК « Ліцей № 10». Світлана Анатоліївна розповіла про основні напрямки ТРВЗ- педагогіки.  Учасники майстер- класу  на практиці   вчилися застосовували методи та прийоми ТРВЗ. Педагоги складали  загадки, жартівливі тексти; працювали з системним оператором,  «оживляли»  картину за допомогою чарівників ТРВЗ, складали свій психологічний портрет за допомогою тесту « Чарівний сніговик».  Учасники майстер- класу отримали  методичні рекомендації з використання методів ТРВЗ –педагогіки у навчальному процесі.

   

  

  

 Результати обласного туру конкурсу "Учитель року - 2014"

 

21- 23 січня у м. Дніпропетровську проходив обласний тур конкурсу « Учитель  року-2014» в номінації « Початкові класи» на базі НВО № 28.

      Місто Марганець представляла вчитель  3- Б класу  НВК « Ліцей № 10» Галка Юлія Сергіївна.  Учасниця  конкурсу захищала  власний досвід роботи,  розробила  майстер – клас   з теми « Застосування технології ТРВЗ у навчальному процесі»,  провела конкурсний урок з української мови  у 4  класі  НВО № 28.

        Галка Ю. С. увійшла в п’ятірку   кращих учителів Дніпропетровщини і посіла  почесне 4-е місце.

Колектив учителів, батьків  та учнів  ліцею щиро  вітає Юлію Сергіївну   з перемогою.

Бажаємо їй  талановитих учнів,  творчості, натхнення,  нових перемог на педагогічній ниві!

 

 

 

 

 

Щедрий вечір 

Цікаво й весело розпочався  ІІ семестр у НВК «Ліцей №10». 13 січня за християнським календарем свято преподобної Меланії (Меланки) або як у народі кажуть – Старий Новий рік чи Щедрий вечір!

        Учні 4 - А класу    під керівництвом учителя української мови  та літератури Якименко О. М. підготували  до цього свята  цікаву   виставу. Нарядили  дівчину Меланку, роль якої виконала Якименко Настя. Продавали козу (майстерно зіграв Шейєрман Володимир).  Чудово співали щедрівки( Чуприна В., Ялова Л., Вітько Л., Рогов І., Кобелєва А., Борохта І.,  Очаковський С.),   вітали учнів  та вчителів з Новим роком та днем Святого Василя, бажали миру, здоров’я, успіхів в роботі та навчанні, багатства та удачі в Новому році, дарували веселі подарунки.

   

 

 

ЧАРІВНИЙ НОВИЙ РІК-2014
28 грудня 2013 року в нашім ліцеї відбулися Новорічні ранки для учнів початкової школи. Завдяки керівникам шкільного хореографічного ансамблю "Браво" Т.Г. Беліч та В.В. Беліч учні переглянули цікаву музічно-казкову виставу. Діти були у захваті від побаченого. Для учнів було організовано дискотеку, на якій Дід Мороз роздавав призи за кращий новорічний костюм та дарував подарунки. 
 
  
 
  
 
  
 
  
 
 
 
 
 
"Добру відкривається серце"
24 жовтня 2013 року в рамках конкурсу "Вчитель року 2014" Галка Юлія Сергіївна провела відкритий урок з теми "Добру відкривається серце", присвячений 95-річчю з дня народження видатного українського письменника та педагога В.О.Сухомлинського. Під час уроку дітирозповідали цікаві відомості з життя письменника, підготували виставку малюнків "Світ казок В.О.Сухомлинського очима дітей". Презентували театралізовану виставу за оповіданням "Чому дідусь такий добрий сьогодні". 
 
ДЕТАЛЬНО ДИВ.ТУТ...
 
 
Фестиваль хліба
         

Заходи щодо святкування 95-річчя В.Сухомлинського в НВК «Ліцей №10» у 2013-2014 навчальному році

 «В. Сухомлинський у діалозі з сучасністю» Творчі дискусії за круглим столом 26.09. 2013р. Мороз С.А.
 «Золоті розсипи педагогічних ідей В.О.Сухомлинського» Педагогічні читання на засіданні м/о вчителі початкових класів 29.10. 2013р.Малишевська Л.Л
 « Про що розмовляють берези» Уроки мислення серед природи 1 тиждень жовтня 2013р.Класоводи 3-х класів 
 « Відкрий серце добру» Відкритий інтегрований урок з позакласного читання та громадянської освіти 14- 18 .10 2013р. Галка Ю. С. 
 « Творче використання педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського» Практикум І півріччя 2014р. Яковенко О.В. 
 « Щира розмова з використання порад В. Сухомлинського». Тематичні виховні години Вересень-жовтень 2013р. Класоводи 1 – 4 класів 
« Читаємо твори В. Сухомлинського» П’ятихвилинки читання Протягом року Класоводи 2 – 4 класів

   

 

Шкільний осінній ярмарок

 

Єдиний день ранкової зарядки - 13 вересня 2013 року