Шкільна дитяча організація «Коло співдружності» («КолоС») була створена у вересні 2000 року. Девіз нашої організації: «К вершинам славы и успеха мы с КолоСом от века к веку». Д\о «КолоС» створена на добровільній основі, визначає своєю метою сприяння об'єднанню зусиль членів організації для добрих і корисних справ, створенню умов для розвитку здібностей підростаючого покоління, захист прав та інтересів своїх членів, діє відповідно до вимог Конституції України, Декларації прав людини, Конвенції про права дитини. Керується у своїй діяльності законами:

• єдності слова і справи,

• честі і совісті,

• дружби й товариськості,

• турботи і милосердя.

Символ дитячої організації – веселка, що символізує чисте, життєрадісне, щасливе дитинство, незалежність дитячої організації від будь-яких політичних партій, рухів.

Відомо, що веселка має сім кольорів. Так, наша дитяча організація діє за семи програма-орієнтирам. Кожна програма має один з кольорів веселки.

Червоний колір - програма-орієнтир "Червона калина” об'єднала роботу щодо вивчення, збереження, примноження традицій і звичаїв українського народу, пропагування історії рідного краю, його культурного минулого і сьогодення, розвитку народного мистецтва.

Оранжевий колір - програма-орієнтир "Лідер” спрямована на розвиток організаторських здібностей, вміння дітей відстоювати свою точку зору, формувати світогляд, прагнення змінити своє життя на краще, згуртування однодумців навколо спільної справи, адже лідер – це людина, котра йде попереду і здатна повести за собою інших. Ця програма дозволяє кожній дитині реалізувати себе, показати свій характер. Появу програми-орієнтиру "Лідер” у д/о «КолоС» спричинило те, що найважливішим аспектом, особливою прикметою дитячого громадського формування є самоврядування, яке можливе лише в громадській організації, адже у школі на "заваді” стоїть учительській авторитет, а вдома непорушний авторитет і роль батьків. Дитина відчуває себе господарем дитячого громадського формування, де може вільно висловлювати свою думку, запропонувати щось цікаве, організувати будь-яку справу, взяти на себе відповідальність за власну діяльність, вдало виконувати своє доручення.

Жовтий колір - програма-орієнтир "Берегиня” звертає увагу на значення та роль сім'ї, родини у формуванні характеру та світогляду дитини. Вона спрямована на вивчення дітьми свого родоводу, родинних традицій та свят, виховання поваги та любові до своїх батьків, рідних, друзів.

Зелений колір - програма-орієнтир "Краю мій лелечий” розроблена з метою виховання у дітей любові до рідного краю, екологічної культури; усвідомлення важливості своєї ролі у тому, щоб зробити наш світ кращим, чистішим, здоровішим; розуміння необхідності збереження та збагачення рідної природи; залучення дітей до участі у екологічних проектах, акціях, іграх, конкурсах, що сприятиме підвищенню рівня екологічних і природоохоронних дитячих знань, їх реалізації у житті.

Голубий колір - програма-орієнтир "Повір у себе” – одна з перших справ, яка сповістила Україну про існування сучасних піонерів, спрямована на виявлення та розвиток творчих та індивідуальних здібностей дитини, виховання найкращих людських якостей, вміння творити добро, бути милосердними. Програма допомагає дітям робити добрі справи, бути корисними, знайти своє покликання. Віра в себе, свій талант; можливості творити, досягати висот у різних галузях людського життя; уміння передати свій досвід, знання; розуміння проблем людей; намагання у кожній дитині бачити сонце.

Синій колір веселки - програма-орієнтир "Помагай” направлена на виховання у дітей господарського ставлення до рідного краю, прагнення бути корисним людям, потреби працювати, допомагати іншим, розуміння дитиною економіко-соціальних реалій сьогодення, набуття навиків господарювання у нових економічних умовах; допомагає опановувати знаннями, необхідними для надання допомоги своїй сім'ї, друзям, організації, знайомить з основами бізнесу.

Фіолетовий колір - програма "Котигорошко” для тих, хто не хоче змиритися з таким фактом, що кожен день в Україні у мирний час гине понад 200 дорослих і майже 10 дітей. Якщо залишатися байдужим до цього, то завтра – післязавтра сумна статистика нещасних випадків поповниться черговою жертвою, яка буде не з іншої області, міста, вулиці чи будинку, а з вашої родини. Але мало бажати безпеки собі чи своїм рідним. Треба вміти та знати що і як робити.

Мета програми – сформувати свідоме та відповідальне ставлення кожної дитини до питань особистої та колективної безпеки, пропаганда фізичної культури та спорту;

• навчити дітей правилам особистої безпеки, психологічної готовності до небезпеки та вмінню протидіяти небезпеці;

• навчити правилам надання само і взаємодопомоги в екстремальних ситуаціях;

• навчити правильно і рішуче діяти у будь-якій ситуації;

• соціальний та юридичний захист дітей;

• пропаганда та впровадження передового досвіду роботи з питань дитячої безпеки та занять фізичною культурою та спортом;

• проведення індивідуальних, групових та масових заходів: змагань, конкурсів, вікторин, семінарів, конференцій, навчання, підготовки та апробації програм, випуск методичної, довідкової та навчальної літератури;

• підготовка організаторів, лідерів програми.

Емблема: на фоні державного прапору нашої Батьківщини зображено макет земної кулі, який підперезаний пшеничним колоском, що символізує об'єднання учнів нашої школи до дитячої організації «КолоС», одиниця разом з макетом земної кулі створює номер нашої школи – 10. Члени д/о «КолоС» носять жовто-сині стрічки, що символізує любов до Батьківщини. До складу д/о «КолоС» входять всі учні та вчителі нашої школи.

«КолоС» використовує найрізноманітніші форми, методи і засоби розвитку загальнолюдських цінностей через реалізацію програми "Я – ми - родина – Україна”.

Головою шкільної дитячої організації «КолоС» є педагог-організатор Коркач Лариса Василівна, співголовою – учень 10-В класу Бондарчук Кирило. Головний керуючий орган – учнівська конференція, яка проводиться один раз на два роки. Шкільна дитяча організація «КолоС» входить до складу міської дитячої організації МДО ДІМ (Марганецька дитяча організація діючої ініціативної молоді). Голова МДО ДІМ – Малишко Євгенія Георгіївна, методист по роботі з дитячими організаціями Марганецького управління освіти.

Структура нашої організації